Uluslararası balkan üniversitesi Uluslararası balkan üniversitesi Uluslararası balkan üniversitesi

ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ

Yurtdışında sınavsız ve uygun fiyatlı bir eğitime sahip olmak istiyorsanız Uluslararası Balkan Üniversitesi tam size göredir. Balkanların en gözde ülkelerinden biri olan Makedonya’da bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde kaliteli ve uygun fiyatlara eğitim ve yaşam maliyetleri ile, dönemin her ayında sadece lise diplomanızla kayıt yaptırabilirsiniz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi (internationaly balkan university) Makedonya’nın başkenti Üsküp’de bulunmaktadır. Kurum uluslararası bir eğitim kurumudur. Avrupa ya da Amerika kıtasında ki diğer üniversitelerin, yüksek orandaki eğitim fiyatlarını karşılayamayan öğrenciler için harika bir alternatif olacaktır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin en önemli özelliklerinden birisi kurumun eğitim dilinin İngilizce olmasıdır. kayıt sırasında sizden dil yeterliliğinizi belgelemeniz istenmektedir.dil yeterlilik belgesine sahip değil iseniz sadece 18.000TL karşılığında bir sene ingilizce hazırlık eğitimi alabilirsiniz. Kurumun eğitim dili sayesinde eğitiminize uluslararası bir seviye kazandımaktadır. Bu sayede de dünyadaki pek çok üniversite ile yakın standartlara sahip kaliteli bir öğrencilik yaşamı sürdürürsünüz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Bölümleri Nelerdir?
Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde Türkiye’de yüksek puan gerektiren hukuk, Mühendislik ve Mimarlık gibi bölümlere üniversite sınavı veya puan şartı aranmaksızın kaydınızı olabilirsiniz.

Kurum 2007 yılından itibaren YÖK tarafından tanınan resmi bir üniversite statüsüne sahiptir.Ayrıca Yök Atlas içersinde puan'la tercih edilebilen bir üniversitedir. Üniversite özellikle İktisadi İdari Bilimler, Teknik Bilimler, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri aracılığı ile varlığını göstermektedir. Bu sayede okul, hem teknik hem de sanatsal bir vizyon çizebilmektedir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin Avantajları Nelerdir?
Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde 28 bölüm ve 7 fakülte'de yüksek öğrenim verilmektedir. Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde aşağıdaki fakülteler mevcuttur;

Hukuk Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İletişim Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi Bununla birlikte kurumun İngilizce dil eğitimini de üstlenen bir adet İngilizce Dil Okulu da vardır.

Kurumun fakültelerinde Mimarlık, Bilgisayar Mühendisliği, Grafik Tasarım, Görsel Sanatlar ve Medya, Halkla İlişkiler, İşletme, Bankacılık ve Finans gibi kaliteli alanlarda uygun fiyatlı bir eğitim almanız gayet mümkündür. Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin sunduğu en önemli avantajlardan biri de Türk Lirası üzerinden ve taksitle ödeme kolaylığı sunmasıdır. Hazırlık bölümünün ücreti 4 taksitle ödenir. Lisans bölümlerinin ücretleri ise 6 taksitle ödenmektedir.

Uluslararası Balkan Üniversitesi ülkemize uzaklık açısından da İstanbul’a bir saatlik bir uçuş mesafesindedir. Aynı zamanda kurum Avrupa ile kıyas götürmeyecek bir eğitim ve yaşam maliyetlerine sahiptir. Bu sayede de nitelikli bir eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihlerinden biridir.

Avrupa’nın ve Makedonya’nın en iyi okullarından birine kayıt yaptırmak ve detaylı bilgi almak için iletisim@balkanegitim adresine mail yolu ile veya whatsapp hattı (+389 71 618 689) üzerinden bize erişebilirsiniz.

Daha Fazlası

GEÇ KAYIT DÖNEMİ

Okulumuza kayıtlar devam etmektedir.Detaylı bilgi için iletişim kurunuz.

Burs olanağı

Üniversitemize Türkiye'de ki sınava girerek %25 %50 %75 ve %100 burslu okuma imkanı bulunmaktadır.

Fakülteler

Mühendislik fakültesi hukuk fakültesi ve daha bir çok fakülte geleceğinizi inşaa etmek için...

Uluslararası diploma

Türkiye'de direk denkliği bulunan uluslararası diplomaya sahip olacağınız tek üniversite!

AKADEMİK PERSONELİMİZ

Herbiri alanında uzman akademisyenlerimiz mükemmel özgeçmişe sahip insanlar ile beraber olacaksınız.

MEHMET DURSUN ERDEM

Rektör

ALEKSANDRA P. KUJINDZISKI

Rektör yardımcısı

ŞENER BILALLI

Rektör yardımcısı

VISAR RAMADANI

Genel sekreter